Składniki:

Krem budyniowy:
2 budynie
¾ litra mleka 3,2%
250 g miękkiego masła śmietankowego
½ szklanki cukru pudru
1 cukier waniliowy
Bita śmietana:
500 ml śmietany 30%
2 śmietan fixy
3 łyżki cukru pudru
Dodatkowo:
8 paczek herbatników petit beurre (o maślanym posmaku)
1 puszka gotowej masy krówkowej
1 mleczna czekolada

Wykonanie:

Przygotowujemy krem budyniowy. Gotujemy budyń zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Budyń musi być gęsty dlatego zamiast w litrze mleka gotujemy go w ¾ litra. Budyń cały czas energicznie mieszamy aby się nie przypalił. Po ugotowaniu dobrze go studzimy, musi być zimny. Miękkie masło śmietankowe wkładamy do miski razem z cukrem pudrem i cukrem waniliowym i miksujemy na najwyższych obrotach do momentu powstania  białego kremu. Dodajemy stopniowo budyń, cały czas miksując. Wszystkie składniki łączymy ze sobą.

Przygotowujemy bitą śmietanę. Śmietanę ubijamy do momentu aż zgęstnieje, dodajemy cukier puder i śmietan fixy. Miksujemy tak długo aż śmietana będzie bardzo gęsta.

Na blaszkę o wymiarach 25×35 układamy herbatniki, wykładamy masę krówkową, na to układamy herbatniki, wykładamy krem budyniowy, przykrywamy herbatnikami i na nie wykładamy bitą śmietanę. Czekoladę ścieramy i posypujemy wierzch ciasta. Wstawiamy ciasto w chłodne miejsce przed spożyciem, aby ciasto stężało. Najlepiej jest pozostawić je w lodówce na całą noc, wtedy herbatniki zmiękną.